بالاترین خریدار ضایعات بالاترین خریدار ضایعات .

بالاترین خریدار ضایعات

ضایعات چیست؟ برای فروش ضایعات خود به کجا مراجعه کنیم؟

بهترین خریدار ضایعات
فلز هایی مانند آهن، چدن، فولاد و فولاد ضد زنگ جز بهترین ضایعات آهنی هستند. این فلز ها در ابزارهایی مانند ماشین های قدیمی، لوازم های خانگی،خطوط های راه آهن، کشتی ها، قوطی های غذا و قوطی های رنگ موجود است.

مزایا و فواید مالی و اقتصادی تنها یکی از خصوصیات بازیافت ضایعات آهنی می باشد.این فلز ها در طی مراحل ضایعات از منطقه های مختلف جمع آوری می شود. این ضایعات ها باعث می شوند که نیاز به استخراج و تولید مواد خام اولیه به شکل چشم گیری کاهش پیدا کند و همچنین باعث می شود کمکی در سرمایه گذاری در منتشر کردن گاز های گل خانه ای  داشته باشند.

با ذکر یک مثال بحث را برای شما باز تر و قابل فهم تر می کنیم. مثلا در هنگام بازیافت کردن فولاد 75% انرژی کم تری از تولید فولاد خام استفاده می شود. باید بدانید که هر نوعی از فولاد به صورت صد دردصد کاملا قابلیت بازیافت را دارا است. فولاد را می توانند به صورت نامحدود بازیافت کنند. البته می تواند این فولاد ها را به بهترین خریدار ضایعات خرید و فروش سپرد.

اما از اصلی ترین سوالاتی که برای همه ما پیش خواهد آمد این است که در طی فرآیند ضایعات آهن چه چیز ها و چه اتفاق هایی پیش می آید؟ با ما همراه باشید تا در ادامه برای شما شرح دهیم.

ضایعات آهنی و غیر آهنی را خیلی از مراکز بازیافت قبول می کنند. در مرحله بعد ضایعات آهن را به قطعات و تیکه های کوچک تر تقسیم بندی می کنند. جالب است که بدانید ضایعات فلزی غیر آهنی و بقیه محصولات با استفاده از جدا کننده های مغناطیسی جدا می کنند.

بهترین خریدار ضایعات چه کسی است و محاسبه قیمت آن به چه شکلی است؟

خیلی از شرکت ها و سازمان ها  وجود دارند که مجموعه از محصولات را یا حذف یا جمع آوری می کنند. این شرکت ها پس از جمع آوری آن ها را به بهترین خریدار ضایعات پیشنهاد می کنند. البته برخی از شرکت ها به ضایعات پول خوبی می دهند و برخی دیگر برای آن ها ارزش قایل نمی شوند.

با توجه به اینکه هر فلزی قابلیت بازیافت دارد و اینکه هر فلزی با توجه به چگونگی باز پس گیری مواد بسیار بیشتری برای بازیافت نیاز دارد.

پس از خریدای ضایعات توسط بهترین خریدار ضایعات ، یکی از مهم‌ترین قدم ها عملیات جدا کردن فلزات آهنی از فلزات غیر آهنی و در آخر فرآیند مرتب‌سازی ضایعات و محصولات می باشد. همانطور که می دانید فلزات آهنی دارای آهن هستند، به‌راحتی با فرآیندی آسان از مخلوط بیرون کشیده می‌شوند. در محیط ضایعاتی، قطعات بزرگ از قراضه آهن را با استفاده از جرثقیل‌های مجهز به آهنربای مغناطیسی از همدیگر جدا می کنند.

در ادامه این مراحل، پس از اینکه فلزات از مواد قابل بازیافت جدا می شود، پلاستیک و فلزات تنها باقی می‌ماند. در ادامه جریان‌های الکتریکی در طول رودخانه ایجاد می‌شوند که در آن تنها فلزات را تحت تأثیر خود قرار می دهد. این مسیر یا این فرآیند، فرآیند جاری نام گذاری می‌شود. در جریان هستید که آلومینیوم اصلا مغناطیسی نمی باشد، این فن‌آوری می‌تواند در هوا شناور شود و به پلاستیک‌ها اجازه دهد که از این فرآیند خارج شوند.

خلاصه این فرآیند در کارخانه
فرآیند ضایعات بدین شکل است که ضایعات به شکل جداگانه یا به ‌صورت مخلوط جمع‌ می‌شود و در مرحله بعدی مرتب می‌شود، در هنگامی که این قطعات وارد کارخانه فن آوری قراضه می‌شوند، نوع های متنوع ای از فلزات مورداستفاده قرار می‌گیرند، در مرحله بعدی قطعات فلز را از هم جدا می کنند و در مرحله بعدی و برای خرد کردن و تعیین اندازه آماده می‌شوند. مرحله بعدی جداسازی مغناطیسی می باشد.

بهترین خریدار ضایعات در تهران

آیا در تهران زندگی می کنید و به دنبال فرد یا مکانی برای فروش ضایعات خود با قیمتی مناسب هستید؟ مسیر و راه های زیادی در پیش رو دارید.در ابتدا باید بگوییم که برای هر نوع ضایعات به دنبال پیدا کردن بورس همان چیز باشید. برای مثال برای خرید و فروش ضایعات استیل باید به جاده فتح تهران محدوده شیرپاستوریزه بروید، تا بتوانید فروشندگان و خریداران مختلف ضایعات استیل را ببینید. البته می توانید راه های آسان تری هم انتخاب کنید، همیشه انتخاب های بهتری برای پیدا کردن بالاترین خریدار ضایعات در شهر های بزرگ وجود دارد. یکی از این راه های که بسیار پیشنهاد می شود.این است که با یک سرچ در فضای مجازی و اپلیکیشن های آگهی خریداران ضایعات را به راحتی پیدا کنید.

حتما شما تنها با گذاشتن کمی وقت و با گشت و گذار در اینترنت می توانید بهتری و بالاترین خریدار ضایعات و هم بهترین قیمت را پیدا کنید.... اگر ساکن شهر تهران و یا دیگر شهرهای ایران هستید، فقط کافی است که با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین قیمت ضایعات در هر حوزه ای را به شما بدهند.

 

 

 


برچسب: ضایعات چیست؟ برای فروش ضایعات خود به کجا مراجعه کنیم؟،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۸:۱۰ توسط:بالاترین خریدار ضایعات موضوع: نظرات (0)

بالا ترین خریدار ضایعات کیست؟ محاسبه قیمت ضایعات چگونه است؟

بهترین خریدار ضایعات کیست؟ محاسبه قیمت ضایعات چگونه است؟

در یک تعریف کلی به فولادهای غیر قابل مصرف و ضایعات و آهن آلات معیوبی که کاربردی ندارند، ضایعات آهن گفته می‌شود. در یک کلمه می‌توان گفت هر موادی که قابلیت بازیافت را داشته باشد به آن ضایعات گفته می‌شود. به عنوان مثال موادهایی که از باقی مانده آهن آلات در صنایع ساختمان سازی و یا خودروسازی‌ها قابل بازیافت باشد را جزو ضایعات می‌دانند.

برخلاف زباله‌ها که هیچ گونه ارزش پولی ندارند، آهن آلات و ضایعات فلزی از آن جایی که مجددا بازتولید می‌شوند و مورد مصرف قرار می‌گیرند، ارزش پولی دارند و به آنها قراضه نیز گفته می‌شود.

در حال حاضر ابتدایی‌ترین خرید و فروش ضایعات به وسیله افرادی که با کمک بلندگوهای خود درون خیابان‌های شهر می‌گویند”آهن الات خریداریم!” انجام می‌شود اما بهتر است بدانید که بهترین خریدار ضایعات این گونه افراد نیستند اما از آنجایی که این دسته از افراد بیشتر با مردم در تعامل هستند به همین دلیل مردم نیز بیشتر با آنها سر و کار دارند.

جهت آشنایی با بهترین خریدار ضایعات لازم است بدانید که آنها در تمامی شهرها فعالیت دارند و شما می‌توانید به راحتی با بزرگترین خریدار ضایعات آهن در شهر خود آشنا شده و فروش ضایعات آهن خود را با سود بیشتر انجام دهید. در صورت فروش با کمک این خریداران به طور حتم قیمت ضایعات آهن شما به مراتب بیشتر از زمانی خواهد بود که بخواهید آهن آلات خود را به خریدار ضایعات آلومینیوم و سایر آهن آلات در خیابان‌ها به فروش رسانید.

آشنایی با دسته بندی ضایعات

در حالت کلی ضایعات یا از جنس فلزی هستند و یا نیستند، حال در این بین دسته بندی‌های دیگری نیز وجود دارد که ما تنها به دو دسته بندی فلزی و غیر فلزی در این مبحث اشاره خواهیم کرد.

ضایعات فلزی: ضایعات فلزی یا آهنی سودآوری بیشتری داشته و شامل تمامی ابزار آلات آهنی همچون آلومینیوم، مفرغ، روی، سرب، مس، استیل، چدن و سایر ضایعاتی است که معمولا به صورت خام به فروش می‌رسند.

ضایعات غیر فلزی: این دسته بندی شامل تمامی محصولاتی است که غیر فلزی هستند و در ساخت آنها از فلز استفاده نشده است مانند پلاستیک، کاغذ، منسوجات، سنگ، مواد شیمیایی، ضایعات کشاورزی و غیره.

حال که با دسته بندی‌های ضایعات آشنا شدید حتما خودتان می‌توانید حدس بزنید که خریدار ضایعات آلومینیوم به دلیل مواردی که خریداری می‌کند فعالیتش با خریدار ضایعات پلاستیک فرق دارد. به طور کلی محصولاتی که خریداران ضایعات آهن می‌خرند به دلیل ارزش بالایی که آهن دارد از قیمت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود تا باقی مانده‌هایی که خریدار ضایعات پلاستیک و سایر وسایل می‌خرند.

 

آیا فروش ضایعات آهن تناژ بالا نیز امکان پذیر است؟

حتما می‌دانید که در تمامی کارها باید کار را به کاردان سپرد. در خصوص فروش ضایعات آهن نیز استثنایی در این امر وجود ندارد. یکی از ویژگی‌های مهمی که می‌توان در هنگام تماس و ارتباط با بهترین خریدار ضایعات به آن اشاره کرد، همین مورد است که شما در صورت فروش ضایعات آهن با تناژ بالا می‌توانید به راحتی آهن آلات بدون مصرف خود را با قیمت بالایی به فروش برسانید در حالی که بسیاری از خریداران ضایعاتی که در سراسر شهر با کمک بلندگوهای خود به خرید آهن آلات می‌پردازند در بسیاری از مواقع نمی‌توانند آهن آلات شما را با قیمتی مناسب و محدودیتی که در امر خرید آهن آلات تناژ بالا دارند، خریداری کنند.

بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان فروش ضایعات آهن تناژ بالا را انجام داد باید گفت بله این امکان وجود دارد که ضایعات آهن را با تناژ بالا و اطلاع از ضایعات آهن کیلویی چند به راحتی و بدون هیچ گونه دردسری با کمک خریداران ضایعات به فروش رسانید.

مزایده فروش ضایعات آهن چیست؟

در خصوص آشنایی با بهترین خریدار ضایعات باید در وهله اول بدانید که معنی مزایده فروش ضایعات آهن چیست. مزایده فروش ضایعات آهن به معنی گزارش خرید و فروش ضایعات آهن در سراسر کشور بوده و می‌توان با کمک آن در خصوص قیمت ضایعات آهن اطلاعاتی را دریافت کرد بنابراین در صورتی که قصد فروش ضایعات آهن تناژ بالا را دارید و یا به طور کلی می‌خواهید بدانید ضایعات آهن کیلویی چند است می‌توانید به این سایت‌های مزایده فروش ضایعات آهن مراجعه کرده و اطلاعات لازم را در این خصوص کسب کنید و سپس ضایعات خود را با قیمتی مناسب به فروش رسانید.

در این مزایده همچنین می‌توانید با بزرگترین خریدار ضایعات آهن در سراسر شهر و کشور آشنا شده و در صورت فروش ضایعات آلومینیوم و سایر آهن آلات مورد نظر خود آن را به خریدار ضایعات آلومینیوم که مد نظر دارید و قیمت مناسبی را برای آهن آلات در نظر گرفته است بفروشید تا بتوانید به سود بالایی دست پیدا کنید.


برچسب: بهترین خریدار ضایعات کیست؟ محاسبه قیمت ضایعات چگونه است؟،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۵:۵۵ توسط:بالاترین خریدار ضایعات موضوع: نظرات (0)

بالا ترین خریدار ضایعات

بالاترین خریدار ضایعات کیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به گوشه حیاط خود رفته و ببینید که یکسری ضایعات در گوشه ای از آنجا وجود دارد که نمی دانید با آنها چه کار کنید. اولین فکری که به ذهن تان می رسد این است که آن را سر کوچه بگذارید که فقط از منزل شما بیرون روند. اینجاست که شاید ایده فروش ضایعات به بالاترین خریدار ضایعات به سرتان خطور کند. بله قطعا این ایده خوبیست زیرا علاوه بر اینکه گوشه خانه شما را خلوت می کند در قبال آن پول خوبی هم به شما پرداخت می کند.

حال این موضوع می تواند در ابعاد گسترده تری مثل ضایعات یک کارخانه باشد. فرض کنید که یک کارخانه می خواهد خطوط خود را نو کند و دستگاه های خود را مجبور است که از دور خارج کند. در نتیجه نیاز به این دارد که هر چیزی را که در کارخانه جمع می کند به خریدار ضایعات بفروشد. این ضایعات می تواند ضایعات هر چیزی از جمله آهن، پلاستیک، استیل و … باشد. پس به خاطر داشته باشید اگر ضایعات زیادی را در محل کار، خانه یا ویلای خود دارید به هیچ عنوان آنها را دور نریزید چون به راحتی می توانید فردی را پیدا کنید که بالاترین خریدار ضایعات باشد و از فروش ضایعات خود سود خوبی را ببرید.

بهترین خریدار ضایعات در تهران
اگر در تهران سکونت دارید و به دنبال فرد یا جایی هستید که ضایعات شما را خوب بخرد راه های زیادی دارید. اول از همه می توانید برای هر نوع ضایعات به بورس همان چیز بروید. مثلا برای خرید و فروش ضایعات استیل باید به جاده فتح تهران محدوده شیرپاستوریزه مراجعه کنید تا بتوانید فروشندگان و خریداران مختلف ضایعات استیل را ببینید. بعد از آن می توانید راه های آسان تری هم انتخاب کنید، همیشه در تهران گزینه های زیادی برای پیدا کردن بالاترین خریدار ضایعات وجود دارد! راهی که پیشنهاد می کنیم این است که با یک سرچ در فضای مجازی و اپلیکیشن های آگهی خریداران ضایعات را پیدا کنید.

قطعا با چند ساعت گشت و گذار در اینترنت هم بهترین ها را پیدا کرده و هم بهترین قیمت را می یابید. راه دیگری که دارید این است که به سایت های معتبر این حوزه اعتماد کنید. ولی در نهایت ما کار را برای شما آسان کرده ایم و در آغاز گشت و گذار خود به شما می گوییم که دیگر نیاز نیست به دنبال برترین خریدار ضایعات بگردید؛ برترین و بالاترین قیمت خرید ضایعات را ما در سایت خود برای شما ارائه می دهیم. کافیست اگر در تهران و حتی دیگر شهرهای ایران سکونت دارید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید تا بهترین قیمت ضایعات در هر حوزه ای را به شما بدهند تا معامله ای پر سود را تجربه کنید.

چگونه می توانم به خریداران ضایعات اعتماد کنم؟
با توجه به اینکه این نوع کالا به صورت کالایی عرف و رایج در سطح جامعه نیست این انتظار می رود که دست یابی به فروشندگان یا خریداران ضایعات سخت باشد اما نشدنی هم نیست. با راه هایی که مطرح شد امکان دستیابی به این خریداران وجود دارد اما به طور قطع نمی توان به تمامی آنها اعتماد کرد زیرا ممکن است با قیمتی گزاف و پر سود برای شما پشت تلفن عددی را مطرح کنند که توجه شما را جلب کنند و بعد از ورود به محل انبار شما با عیب گذاری های رایج قیمت را تا سطح قابل توجهی پایین بیاورند.

این در شرایطی است که شما روی این پول حساب کرده اید و دیگر نمی توان گفت که بالاترین خریدار ضایعات را پیدا کرده اید! در نتیجه اعتماد به اینگونه افراد در این حوزه مقداری سخت است که البته با کمی تحقیق و پرس و جو می توان نحوه فعالیت و کار طرف مقابل را در آورد. ولی در کل باید با حواسی جمع به سمت خریداران ضایعات رفت که ضرر قابل توجهی عاید ما نشود.

بهترین خریدار اینترنتی ضایعات
البته گفتنی است که بهترین روش برای پیدا کردن افراد معتبر در این کار اعتماد کردن به برند هایی است که صادقانه در این حوزه فعالیت می کنند و اعتبار قابل توجهی در این زمینه دارند. بسیاری از این برندها در فضای اینترنت هم سری در سرها دارند. در نتیجه اعتماد به برندی که به صورت آنلاین خدمات ضایعات در محل را برای شما فراهم می کند بسیار خوب و قابل اعتماد خواهد بود. از طرفی چالش های موجود مثل رفتن فیزیکی به محل خرید ضایعات برای فروشنده وجود نخواهد داشت.

در نهایت می تواند با کارشناسان خرید آن مجموعه تماس حاصل کرده و با راهنمایی های لازمه هماهنگی به عمل آمده و کارشناسان در محل حضور پیدا کرده و برای شما تبدیل به بالاترین خریدار ضایعات تبدیل شوند. در این شرایط دیگر نیاز به رفت و آمد های فراوان برای فروش ضایعات خود نخواهید داشت و به راحتی می توانید از طریق راه های آنلاین به هدف خود یعنی فروش ضایعات برسید.

اینگونه سرویس ها تفاوتی ندارد که برای منزل شما باشد یا محل کار و … مهم این است که بهترین خریدار ضایعات را پیدا کنید که در نهایت ما برای شما این مهم را فراهم خواهیم کرد.


برچسب: بالا ترین خریدار ضایعات،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۲:۲۲ توسط:بالاترین خریدار ضایعات موضوع: نظرات (0)

بهترین خریدار ضایعات

بهترین خریدار ضایعات کیست؟

ضایعات، مواد بازیافت پذیری هستند که به حال خود رها شده اند. از قبیل بعضی ماشین ها، صنایع ساختمانی و شیشه و مقوا و کاغذ و.. که برای بعضی از افراد دور ریختنی به حساب می آیند. بعضی از قطعات فلزی، آهنی، فولادی و… به علت شکستگی یا پوسیدگی و دلایل دیگری از این دست، غیر قابل استفاده اند، لذا ضایعات و یا قراضه نام دارند. اگر به دنبال یافتن بهترین خریدار ضایعات هستید با ما همراه باشید.

برخی از کارخانه های صنعتی نیز قطعاتی تولید می کنند که به درد استفاده نمی خورد و یا معیوب و ناقص است، قطعات شکسته خودرو، نخاله های ساختمانی، پلاستیک و… همه جزو ضایعات به شمار می آیند. به طور کلی می توان گفت سرچشمه اولیه تولید ضایعات، خانه ها و صنایع هستند.

خرید ضایعات و خریدار ضایعات

یکی از مشاغل و کسب و کارهایی که در شرایط جدید ایجاد شده، کار با ضایعات و خرید و فروش آن ها است که  ارزش پولی بسیار دارد و بسیاری از افراد سودهای سرشاری را با این کار به دست می آورند. افراد، شرکت ها و کارخانه های بسیاری بدین منظور شکل گرفته اند تا به خرید و فروش ضایعات بپردازند. آن ها می خواهند بهترین خریدار ضایعات باشند و برای رسیدن به این منظور تلاش می کنند.

برخی از افراد مستقیما ضایعات را از مردم و از درب منازل، خریداری می نمایند و یا از طریق سطل های زباله به جمع آوری آن ها می پردازند و یا از گوشه و کنار خیابان، ضایعات، جمع آوری می نمایند. پس از آن، این ضایعات جمع آوری شده را به کارخانه های مخصوص دریافت ضایعات تحویل می دهند.

فرایند کار بر روی ضایعات

در کارخانه های مخصوص دریافت ضایعات، حجم زیادی از ضایعات، جمع آوری شده است. لذا در ابتدا به تفکیک آن ها می پردازند.

ضایعات مربوط به آهن و فلزات

ضایعات آهن و فلزات و… توسط ماشین آلات مختلف، از هم جدا می شوند و دسته بندی می گردند. سپس ضایعات آهنی و فلزی، به نسبت چگالی، ابعاد و.. درجه بندی می گردند. پس از درجه بندی، ضایعات را به کارخانه های مختلف ذوب و یا بازیافت تحویل می دهند.

این کارخانجات نیز پس از خرید این مواد، قطعات آهنی و فلزی را وارد کوره نموده، ذوب می نمایند و سپس با ذوب فلزات، دوباره قطعات جدید تولید می کنند و قطعات تازه را دوباره وارد چرخه تولید می نمایند.

این روند باعث می شود تا معادن سنگ فلزات حفظ شود، منابع طبیعی آسیب نبیند و محیط زیست نیز دچار مشکل نشود. البته ضایعات تنها محدود به فلزات نیست. از جمله می توان از کاغذ و مقوا و شیشه و… در امر ضایعات نام برد.

ضایعات مربوط به کاغذ

کاغذ نیز از موادی است که مورد بازیافت قرار می گیرد و توسط خریدار ضایعات، خریداری می شود. به طور کلی استفاده از کاغذ رو به افزایش است و در تولید کاغذ نیز باید درختان زیادی را قطع کرد و از بین برد. در این میان تا کنون جنگل های زیادی نابود شده اند.

اما طی فرایند بازیافت این مواد، کاغذ می تواند دوباره مورد استفاده قرار گیرد. این اتفاق با تغییر شکل و تبدیل هایی  امکان پذیر است. تغییراتی که بر روی کاغذ انجام می شود تا فرم جدید آن شکل بگیرد و دوباره وارد بازار مصرف شود.

ضایعات مربوط به شیشه

شیشه نیز از موادی است که توسط خریدار ضایعات، خریداری می شود. برخی از شرکت ها بطری ها را از سطح شهر جمع آوری می نمایند. سپس شیشه ها را شسته، ضد عفونی می کنند و دوباره از آن استفاده می کنند.

اما بعضی دیگر از کارخانجات خریدار ضایعات، شیشه ها و محصولات تشکیل شده از شیشه را بر اساس رنگ از هم جدا می کنند. سپس شیشه ها را به قطعات کوچک تر تبدیل می کنند. پس از آن، فرایندهایی بر روی آن انجام می دهند و از آن ها، ظروف شیشه ای و بطری های جدید خلق می کنند.

ضایعات مربوط به فولاد

در فرایند بازیافت فولاد و قطعات فولادی، از ماشین آلات بسیار بزرگی استفاده می شود. این ماشین آلات، اتومبیل های بزرگ و نخاله های بزرگ ساختمانی را تکه تکه می کنند. فولاد پس از مرتب سازی، ذوب می شود و در قالب ورقه های بزرگ، تصفیه می گردد. این قطعات، در ساخت بدنه خودرو و یا مصالح ساختمانی به کار برده می شود. ضایعات ارگانیک نیز به کمپوست و کود کشاورزی تبدیل می گردد.

فواید بازیافت محصولات یا خرید ضایعات

بسیاری از ضایعات از جمله ضایعات آلومینیومی و آهنی پس از بازیافت و انجام تغییر و تبدیلاتی بر آن ها، می توانند در جاده سازی و یا حتی ساخت پل مورد استفاده قرار بگیرند. سم زدایی آب های دفعی و هرز آب های صنعتی را نیز می توان با استفاده از این ضایعات تغییر یافته، انجام داد. تولید بسیاری از ظروف توسط همین ابزارهای تبدیل شده از فلزات و… صورت می گیرد.

تولید ابزار های خانگی:

بعضی از ابزارهای فلزی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند از جمله میز، صندلی، نیمکت و… از فلزات بازیافتی تشکیل شده است.

کاربردهای هنری:

بسیاری از مجسمه سازان در ساختن مجسمه، از مواد تغییر شکل یافته و بازیافت شده به میزان زیادی استفاده می کنند.

کمک به حفظ محیط زیست:

از جمله آثار بازیافت و تغییر ضایعات و تبدیل آن ها به مواد مصرفی مورد نیاز، آلودگی های زیست محیطی کاهش می یابند. آلودگی هوا و آلودگی آب کم می شود. اندازه و وسعت محل های جمع آوری زباله ها نیز کاهش می یابد.


برچسب: بهترین خریدار ضایعات،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۱:۲۶ توسط:بالاترین خریدار ضایعات موضوع: نظرات (0)

ضایعات چیست؟خریدار آن چه کسانی هستند؟

حتما برای شما این سوال پیش آمده است که بدانید ضایعات چیست و در چه صورتی قابل بازیافت است، یا چه کسانی بهترین خریدار ضایعات هستنند و همچنین از همه این موارد مهم تر، بالاتربن خریدار ضایعات کیست؟ در ابتدا برای شما با چندین تعریف مختصر و ساده به صورت روان راجب ضایعات توضیح می دهیم.
کلمه ضایعات برای محصولاتی به کار می رود که حاصل تولیدات معیوب و ضایعات چدنی و فولادی هستنند که دیگر به هیچ وجه قابلیت استفاده شدن را ندارند. البته به این محصولات نام های دیگری هم مانند آهن قراضه هم گفته می شود. تعریف دیگر و ساده تری هم برای ضایعات وجود دارد، در اصل می توان این گونه گفت به  موادی که قابلیت بازیافت شدن را داشته باشد ضایعات گفته می شود. به صورت کلی می شود گفت به موادی که در صنایع ساختمانی و بقیه صنعت ها مثل خودرو سازی ها دور ریخته می شود که قابلیت بازیابی و بازیافت را داشته باشد ضایعات می گویند. ضایعات ها کاربرد های بسیاری دارد اما یکی از مهم ترین کاربرد های آن، استفاده از منبع فلزها در کوره قوس الکتریکی می باشد.

جالب است که بدانید ضایعات آهنی و ضایعات فلزی بر خلاف بقیه زباله ها ارزش پولی و اقتصادی دارند و اصلا نمی توان آن را در گروه زباله ها قرار داد. ضایعات فلزی یا آهنی که به آن آهن قراضه هم گفته می شود کاملا به چرخه تولید برگرداننده می شوند.

اما سوال اصلی این است که چه کسانی خریدار ضایعات هستند و به کسانی خریدار ضایعات گففته می شود؟

طبق مطاب فوق متوجه شدید که به محصولاتی که با استانداردهای تولیدات محصول تطبیقی ندارد و ازعملیات فرآیند تولید به صورت کامل کنار گذاشته می شود ضایعات گفته می شود. حالا این ضایعات می تواند یا دور ریخته شده یا از آن به عنوان مواد اولیه و ابتدایی در تولید همان محصول یا بقیه محصولات مورد استفاده قرار گرفته شود .

اما به چه ضایعاتی، ضایعات غیر عادی گفته می شود؟

ضایعات غیر عادی به آن دسته از ضایعات گفته می شود که تعداد ضایعات محصول از تعداد ضایعات عادی پیشتر شده باشد. به حالا به سراغ زائدات می رویم:

ضایعات چیست؟
مواد اولیه دور ریختنی و اشغالی که حاصل تولیدات و باقی مانده برش های ورقه آهنی هستنند زائدات گفته می شود. این زائدات ها نتیجه پردازش مواد تولیدی اولیه جهت تولید محصول به وجود آید. ولی دوباره برای تولید همان محصول قابلیت استفاده شدن را ندارد. با ذکر یک مثال توضیح می دهیم: مثلا قطعات نا منظلم باقی مانده در تولیدات میز و صندلی و برش ورقه های آهنی در صنایع آهن قابلیت دوباره استفاده شدن را ندارد.

موضوع بعدی قابل ذکر، منابع قراضه ها می باشد. این منبع ها در دو گروه دسته بندی می شود:

قراضه های برگشتی در خط
قراضه های خریداری شده
با ما همراه باشید تا در ادامه برای شما در مورد این منبع ها توضیح مختصری بدهیم.

قراضه های برگشتی در خط چیست؟

با توجه به نام آن، قراضه های برگشتی در خط ضایعاتی هستند که از خط تولید به وجود می آید. با کمی دست کاری و برش کاری در این ضایعات می توانیم از آن ها در کوره های قوس استفاده کنیم و بهترین استفاده را در قراضه های به ظاهر دور ریختنی انجام دهیم.

اما باید بدانید که این کار در رابطه با اکثر قراضه های برگشتی درست نیست ، زیرا بعضی از قراضه ها دارای آلودگی بالایی است و لازم است پاک سازی شوند و به دلیل بیشتر کردن کاری که باید برای تولید انجام شود گزینه درست و مناسب و مقرون به صرفه ای نیست.

قراضه های خریداری شده چیست؟ 

قراضه های خریداری شده  همانطور که از نام اش پیداست به قراضه هایی گفته می شود که از فروشندگان قراضه می خرند که بدین شکل این قراضه ها از کالاهای مختلفی ممکن است باشد. البته ممکن است که این قراضه ها از محصولات تجاری مثل خودروها و لوازم خانگی و یا از تجهیزات صنعتی مانند باشد . باید بدانید که قراضه های خریداری شده به همان شکل قابل استفاده نیست و نیازمند به عملیات آماده سازی نیازاست تا بتوانیم از آن به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده کنیم.

آیا می  دانستید که ضایعات هم دارای انواع محتلفی است؟

دسته بندی ضایعات :

۱ – فلزی  :

آهن
استیل
چدن
آلومینیوم
مس
برنج
مفرغ
سرب
روی
ضایعات فلزات دیگر
پسماند صنایع فلزی
ضایعات آهنی
آهن
ورق روغنی
آهن سوپر ویژه
آهن درجه یک
آهن درجه دو
ضایعات آهن درجه ۳
ضایعات آهن سنگین ۱
ضایعات آهن سنگین ۲
ضایعات آهن سبک۱
ضایعات آهن سبک ۲
ضایعات پرسی بدنه
ضایعات پرسی خودرو
ضایعات آهن گالوانیزه
ضایعات آهن آلیاژی
ضایعات حلب
ضایعات سوفاره آهن
ضایعات آهنی
خرید ضایعات و خریدار ضایعات
یکی از شغل هایی که باعث شکل گیری کسب و کارهایی که در شرایط جدید شده است، کار با ضایعات و خرید و فروش آن ها می باشد که ارزش پولی خوب و بالایی دارد و باعث سود برای بسیاری از افراد شده است که به خرید و فروش ضایعات مشغول هستند هدف آن ها این است که می خواهند بهترین خریدار ضایعات باشند و برای رسیدن به این منظور تلاش می کنند.


برچسب: ضایعات چیست؟خریدار آن چه کسانی هستند؟،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۹:۱۴ توسط:بالاترین خریدار ضایعات موضوع: نظرات (0)